Cik bieži ieteicams mainīt logu tīrāmās slotiņas?

19.02.2024

Dažādi auto nozares speciālisti iesaka logu tīrāmās slotiņas mainīt ik pēc 6 mēnešiem, taču noteikti ne retāk kā reizi gadā. Ja Tev ikdienā nākas pārvietoties pa zemes ceļiem, tad slotiņas noteikti būs jāmaina biežāk. Jāņem vērā, ka laikapstākļi būtiski ietekmē tīrāmo slotiņu kvalitāti. Piemēram, sniegs, lietus, zemas gaisa temperatūras, dubļi ir tās lietas, kas visvairāk bojā tīrāmo slotiņu kvalitāti. Jo biežāk nākas pārvietoties ar automašīnu šādos apstākļos, jo biežāk nāksies mainīt slotiņas.

Pazīme, kas uzreiz nosaka, ka ir pienācis laiks nomainīt slotiņas, ir nepietiekami labi notīrīts vējstikls. Ja redzi, ka slotiņas atstāj ūdens svītras vai netiek galā ar netīrumiem, tad pavisam droši vari gatavoties jaunu slotiņu iegādei.

Faktori, kas kaitē logu tīrāmajām slotiņām

  • Braukšana ar automašīnu pa zemes ceļu – šādā veidā uz vējstikla paliek putekļu kārtiņa, kas vēlāk pārtop gandrīz par smilšpapīru, līdz ar to bojā slotiņu gumiju.
  • Nekvalitatīva logu mazgājamā šķidruma izmantošana – šādi tīrāmie šķidrumi ļoti agresīvi iedarbojas uz slotiņu gumiju, tādējādi to bojājot. Īpaši šo var attiecināt uz ziemas sezonai piemērotiem logu mazgājamajiem šķidrumiem.
  • Ledus tīrīšana ar slotiņu – slotiņu gumija neatgriezeniski sabojājas, ja ar tām mēģina notīrīt aizsalušu vējstiklu.

Vējstikla kvalitāte – ja pats vējstikls ir bojāts, arī slotiņu gumija ātri vien sabojāsies.